Zajęcia stałe

Pracownia umiejętności życiowych

kulinarnaTo bardzo ważna pracownia, w której uczymy się zaradności i samodzielności życiowej.  Przygotowujemy posiłki, uczymy się sprzątać i robić zakupy. Zapoznajemy się z użytkowaniem sprzętu AGD oraz innymi urządzeniami, którymi dysponujemy. Mamy nadzieję, że dzięki tej nauce kiedyś będziemy mogli podjąć pracę. Pracownia umiejętności życiowych to  centrum życia naszego Ośrodka,  to właśnie w kuchni oprócz oleju z patelni tryska energia i radość z pracy, którą zarażamy resztę Ośrodka.

Pracownia plastyczna

CAM01332W pracowni plastycznej tworzymy małe dzieła sztuki. Na co dzień uczymy się najróżniejszych technik artystycznych, np. malujemy, wyszywamy, filcujemy, itp. Nasz terapeuta przekazuje swoje doświadczenie w bardzo przystępny i ciekawy sposób. Pracownia pomaga osiągnąć nam samodzielność życiową, czasem pomaga w podjęciu zatrudnienia, a przede wszystkim pozwala rozwijać wyobraźnię i umiejętności plastyczne.

 

Pracownia rękodzielnicza

rekodzielnicza

Pracownia rękodzielnicza to nasz ośrodkowy warsztat cudów, w którym powstają „różności” (podkładki, pudełka na długopisy, szkatułki, wazony, itp.) wytworzone w niezwykły sposób – poprzez m.in. papierową wiklinę, papier-mâché czy plątanie nitek (tkanie i makramę). Na zajęciach rozwijamy swoją kreatywność, podnosimy samodzielność i sprawność manualną. Uczymy się posługiwać różnymi materiałami i narzędziami, takimi jak gilotyna, szczypce czy śrubokręt. Tworzymy też przepiękne kartki i obrazki niezwykle precyzyjną techniką: haftem matematycznym.

Pracownia komputerowa

IMG_20150120_140535W pracowni komputerowej uczymy się podstawowej obsługi komputera. Ćwiczymy pisanie CV, listów motywacyjnych, obsługi poczty e-mail czy bezpiecznego korzystania z Internetu. Zajęcia pokazują nam jak komputer jest pomocny w nauce oraz poszukiwaniu pracy. Zajęcia  w tej pracowni zwiększają zaradność i pomagają nauczyć się bardzo wielu istotnych rzeczy, takich jak korzystanie z portalów ułatwiających poruszanie się komunikacją miejską czy słowników internetowych.