Kim jesteśmy?

Home / Kim jesteśmy?

Jesteśmy jedną z 14-stu Placówek Stowarzyszenia Otwarte Drzwi. Nieprzerwanie działamy od kwietnia 2002 roku. Obejmujemy kompleksowym wsparciem osoby z niepełnosprawnością intelektualną i schorzeniami współistniejącymi.

Nasz Zespół tworzą instruktorzy różnych pracowni, psycholog, pedagog, asystenci i wolontariusze. Możesz być pewny, że gdy do nas trafisz, otrzymasz stabilną, długofalową  i dostosowaną do Twoich potrzeb rehabilitację.  Przygotujemy Cię do samodzielnego (lub wspomaganego) pełnienia ról osobistych, podjęcia zatrudnienia oraz różnych form aktywności społecznej.

Aktywnie włączamy się w działania na rzecz środowiska lokalnego, działamy w Koalicji na Rzecz Ochoty współorganizując :  Ochocki Dzień Sportu „Ochota na Sport”,  Dzielnicowe Święto Wolontariusza „Wolontariat z Ochotą”, dzielnicowy  „Dzień Sąsiada”.

Inicjatywą zasługującą na szczególne wyróżnienie jest projekt  „Ochotnik”, który realizujemy rokrocznie od 2010 r. Obejmuje on wolontariackie działania uczestników Ośrodka na rzecz seniorów z najbliższego otoczenia. Ośrodek Dziennego Pobytu i Rehabilitacji Społecznej Osób z Niepełnosprawnością to profesjonalne i efektywne wsparcie oraz ważny element systemu rehabilitacyjnego osób z  niepełnosprawnością w Warszawie.