Pracownie

Zajęcia w pracowniach służą osiąganiu samodzielności i niezależności życiowej, poprzez nabywanie i rozszerzanie wiedzy oraz praktycznych umiejętności życiowych z różnych zakresów.

 

Pracownia gospodarstwa domowego

To bardzo ważna pracownia, w której uczymy się zaradności i samodzielności życiowej.

Przygotowujemy posiłki, uczymy się sprzątać i robić zakupy. Zapoznajemy się z użytkowaniem sprzętu AGD oraz innymi urządzeniami, którymi dysponujemy. Mamy nadzieję, że dzięki tej nauce kiedyś będziemy mogli podjąć pracę. Pracownia umiejętności życiowych to  centrum życia naszego Ośrodka,  to właśnie w kuchni oprócz oleju z patelni tryska energia i radość z pracy, którą zarażamy resztę Ośrodka.

Pracownia plastyczna

W pracowni plastycznej tworzymy małe dzieła sztuki. Na co dzień uczymy się najróżniejszych technik artystycznych, np. malujemy, wyszywamy, filcujemy, itp. Nasz terapeuta przekazuje swoje doświadczenie w bardzo przystępny i ciekawy sposób. Pracownia pomaga osiągnąć nam samodzielność życiową, czasem pomaga w podjęciu zatrudnienia, a przede wszystkim pozwala rozwijać wyobraźnię i umiejętności plastyczne.

Pracownia rękodzielnicza

Pracownia rękodzielnicza to nasz ośrodkowy warsztat cudów, w którym powstają „różności” (podkładki, pudełka na długopisy, szkatułki, wazony, itp.) wytworzone w niezwykły sposób – poprzez m.in. papierową wiklinę, papier-mâché czy plątanie nitek (tkanie i makramę). Na zajęciach rozwijamy swoją kreatywność, podnosimy samodzielność i sprawność manualną. Uczymy się posługiwać różnymi materiałami i narzędziami, takimi jak gilotyna, szczypce czy śrubokręt. Tworzymy też przepiękne kartki i obrazki niezwykle precyzyjną techniką: haftem matematycznym.

Pracownia komputerowa

W pracowni komputerowej uczymy się podstawowej obsługi komputera. Ćwiczymy pisanie CV, listów motywacyjnych, obsługi poczty e-mail czy bezpiecznego korzystania z Internetu. Zajęcia pokazują nam jak komputer jest pomocny w nauce oraz poszukiwaniu pracy. Zajęcia  w tej pracowni zwiększają zaradność i pomagają nauczyć się bardzo wielu istotnych rzeczy, takich jak korzystanie z portalów ułatwiających poruszanie się komunikacją miejską czy słowników internetowych.

Dołącz do nas!