Aktualności

Home / Aktualności
Lekcja tolerancji

Lekcja tolerancji

Wycieczki
Centrum Wielokulturowe w Warszawie to miejsce, w którym każdy znajdzie odpowiednią dla siebie ofertę: edukacyjną, kulturalną czy informacyjną.     My wybraliśmy się na zajęcia edukacyjne na temat Afryki "Jesteśmy różni, a tacy podobni".  Zanim wyszliśmy z ośrodka porozmawialiśmy o tolerancji, wyjaśniliśmy sobie samo pojęcie oraz na przykładach omówiliśmy różne zachowania,zarówno tolerancyjne, jak i nietolerancyjne czy kierowane stereotypami.   Warsztaty prowadzone przez Elmiego były pełne wrażeń, muzyki i pozytywnej energii!
Read More
Karmnik

Karmnik

Z życia Ośrodka...
W tym roku postanowiliśmy pomóc ptakom przetrwać zimę. W pracowni rękodzielniczej uczestnicy samodzielnie wykonali duży karmnik według własnego pomysłu.   Karmnik stanął na naszym przyośrodkowym skwerze.     Poza ćwiczeniem umiejętności budowniczych, była to doskonała okazja, aby dowiedzieć się, jakie ptaki zimują w Polsce i które odwiedzają nasz skwer, co najbardziej lubią jeść, a czego zdecydowanie nie powinno im się dawać. Przypomnieliśmy sobie także, że ptaki należy dokarmiać jedynie w okresie mrozu i śniegu, gdy same nie mogą znaleźć pożywienia.  
Read More
Klub za bramą – trwa rekrutacja!

Klub za bramą – trwa rekrutacja!

Bez kategorii
,,Klub za Bramą” to nowa inicjatywa Stowarzyszenia Otwarte Drzwi – miejsce aktywności społecznej 20 dorosłych osób z zaburzeniami psychicznymi, w tym głównie z niepełnosprawnością intelektualną, uzupełniającym w godzinach popołudniowych bądź w weekendy ofertę rehabilitacji świadczonej w placówkach dziennego pobytu. Zadaniem zajęć i aktywności organizowanych w klubie jest ograniczenie wykluczenia społecznego osób z niepełnosprawnością intelektualną poprzez nabywanie, podtrzymywanie i rozwijanie kontaktów społecznych, samodzielności życiowej oraz integracji ze środowiskiem lokalnym w różnego rodzaju aktywnościach kulturalnych, edukacyjnych, artystycznych, sportowych i turystycznych. Oferta zajęć obejmuje: Warsztaty rozwojowe (ceramiczne, fotograficzne, sportowe, plastyczne, rękodzielnicze, sportowe, taneczne), Zorganizowane aktywności kulturalno – edukacyjno – rozrywkowe w środowisku, Grupa wsparcia i konsultacje z psychologiem, Działania na rzecz integracji ze środowiskiem lokalnym, Wyjazdy integracyjne; Projekt skierowany jest do osób z niepełnosprawnością intelektualną, w przedziale wiekowym 20 – 50 lat, mieszkających na terenie Warszawy, które…
Read More
Dołącz do nas!