O naszej wizycie w MCHT

Home / Wycieczki / O naszej wizycie w MCHT

MCHT – czyli mieszkanie chroniono – treningowe
To kolejny projekt naszego stowarzyszenia wspierający osoby z niepełnosprawnością intelektualną z dodatkowymi niepełnosprawnościami i osób wykazujących inne zakłócenia czynności psychicznych.
Celem tego projektu jest przygotowanie mieszkańców do maksymalnie samodzielnego życia (adekwatnie do posiadanych przez poszczególnych beneficjentów potencjałów) oraz utrwalenia i/lub uzyskania niezależności.
Na zaproszenie pani Martyny, uczestniczki naszego ośrodka – wybraliśmy się MCHT, aby na własne oczy zobaczyć jak wygląda i funkcjonuje takie mieszkanie.
Na samym początku zaplanowaliśmy dojazd. W sumie nie było to trudne. Mieszkanie mieści się przy Kłobuckiej na warszawskim Ursynowie i przejeżdża tam tylko jeden autobus – 165. Jednak z naszej Ochoty – choć nie jest to daleko – jechaliśmy około godziny.
Mieszkanie ma powierzchnię około 120 m2, posiada duży salon z aneksem kuchennym, dwie łazienki oraz aż pięć sypialni. Obecnie przebywa w nim 6 beneficjentów, a każdy z nich ma swoje zadania i obowiązki. W mieszkaniu przebywają również trenerzy, którzy dyżurują, by praca i nauka przebiegały w dobrym kierunku. Poza tym każdy z trenerów jest odpowiedzialny za prowadzenie treningów: samoobsługowego, porządkowego, komunikacyjnego, kulinarnego, budżetowego oraz organizowania czasu wolnego.
Po oprowadzeniu nas po mieszkaniu i pokazaniu nam niemal wszystkich zakamarków, pani Martyna odpowiadała na nasze pytania. I jak się okazało, niektórzy z nas poważnie myślą o zamieszkaniu w MCHT. Na zakończenie wszyscy mieli okazję napisać czego chcieliby się nauczyć mieszkając w mieszkaniu treningowym. Najczęściej pojawiającymi się odpowiedziami były nauka samodzielnego gotowania, opłacania rachunków oraz … sprzątania.
Turnus w mieszkaniu chroniono-treningowym to dobry krok w stronę samodzielności!

 

 

 

 

 

 

 

 

Więcej informacji na stronie projektu http://mcht.otwartedrzwi.pl/

W razie pytań prosimy o kontakt z koordynatorem projektu panią Joanną Gruzel e-mail: mcht@otwartedrzwi.pl tel. 730 323 594

Dołącz do nas!