Pracownia rękodzielnicza Pomysły na prezent z okazji Dnia Matki

Już niedługo, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Dlatego też w tym tygodniu codziennie na naszej stronie znajdziecie ciekawe propozycje na samodzielne wykonanie drobnych upominków dla naszych wspaniałych mam. Jako pierwsze proponuję Wam wykonanie prezentów z suchej (zimnej) porcelany. Jak ją zrobić? Dowiecie się z poniższego materiału edukacyjnego Pracownia rękodzielnicza 36 SUCHA PORCELANA

Większość kobiet bardzo lubi biżuterię. Jeśli do tej grupy należą Wasze mamy, z pewnością ucieszą się ze stojaka na biżuterię, na którym wyeksponują swoje najładniejsze łańcuszki, bransoletki i pierścionki. Do wykonania stojaka wystarczy Wam gałązka, którą znajdziecie podczas spaceru w parku/lesie lub przywieziecie z działki i kilka innych rzeczy.
Materiał Pracownia rękodzielnicza 37 STOJAK NA BIŻUTERIĘ

Według mnie najprostszym, ale i najlepszym prezentem na Dzień Matki jest bukiet kwiatów i własnoręcznie wykonana kartka okolicznościowa z życzeniami. Dziś proponuję Wam połączenie tych dwóch rzeczy i wykonanie kartki z suszonymi kwiatami. Przypominam także, w jaki sposób zasuszyć kwiaty: Pracownia rękodzielnicza 16. ZASUSZANIE KWIATÓW
Jak wykonać kartkę: Pracownia rękodzielnicza 38 KARTKA OKOLICZNOŚCIOWA

Kolejna propozycja na upominek z okazji Dnia Matki – roślina w filiżance. Filiżankę lub kubek, których już nie używacie, są wyszczerbione, nie pasują do kompletu itp. wykorzystajcie jako doniczkę. Niewielką roślinkę (np. sukulent, kaktusa, bratka, stokrotkę) bez problemu kupicie w kwiaciarni lub większych marketach. Taki samodzielnie przygotowany prezent z pewnością ucieszy nasze mamy, a przy tym wygląda niezwykle oryginalnie.

Chyba każda kobieta lubi dostawać bukiety. Większość też lubi słodycze. Co się stanie, jeśli połączymy jedno i drugie? Powstanie bukiet ze słodyczy. Takim prezentem na pewno zaskoczycie swoje mamy!

 

Dołącz do nas!