Pracownia gospodarstwa domowego – Utrzymanie czystości w lodówce

W czasach, gdy szczególnie dbamy o higienę, w związku z pandemią koronawirusa, powinniśmy pamiętać również o zwiększonej dbałości o czystość powierzchni, mających kontakt z żywnością. Takim miejscem jest niewątpliwie lodówka. Wkładamy do niej jedzenie, jednak jest ono często w opakowaniach, które miały kontakt z różnymi drobnoustrojami. Dlatego tak ważne jest regularne czyszczenie lodówki. Pamiętajmy jednak, że środki chemiczne, które dostępne są w sklepach, mogą również niekorzystnie wpływać na nasze zdrowie. Dlatego dziś proponujemy Państwu wykonie naturalnego, domowej roboty płynu do czyszczenia wnętrza lodówki. Pomaga on nie tylko w utrzymaniu czystości, ale również usunąć nieprzyjemne zapachy, które gromadzą się w lodówkach.

Do wykonania takiego płynu potrzeba nam będzie:

500 ml wody

100 ml octu spirytusowego.

Taką mieszanką myjemy całe wnętrze lodówki, nie zapominając o zakamarkach, a następnie wycieramy do sucha czystym ręcznikiem papierowym.

Aby zapobiec powstawaniu w lodówce nieprzyjemnych zapachów, można w niej umieścić w miseczce ziarna kawy lub pokrojone jabłko wymieszane z łyżeczką sody oczyszczonej. Po umieszczeniu takich produktów w lodówce, szybko poczujemy różnicę.

Dbając o naszą lodówkę, pamiętajmy o regularnym rozmrażaniu jej. Czynność tę należy wykonywać raz w miesiącu w celu utrzymania sprawności sprzętu, jak również jego czystości.

Dołącz do nas!